Hakkımızda

Kuruluş

Fiber Farma İlaç Kozmetik Tıbbi Cihazlar ve Danışmanlık Ltd. Şti., 2015 yılında T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi desteği ile Gazi Üniversitesi Teknopark bünyesinde kurulmuştur. İsmini hem “iletişimi” ifade eden hem de modern ilaç şekillerinden biri olan “fiber”lerden alan ve “farma” kısaltması ile eczacılık sektörünü (farmasötik) özetleyen “Fiber Farma” olarak, özgün, teknolojik ve kolay uygulanabilir ilaç/ kozmetik/ kozmesötik/ tıbbi cihaz Ar-Ge ürünleri üzerine çalışmaktayız.

Ürünlerimiz

Ar-Ge & Danışmanlık

Uzman akademisyenlerden oluşan kadromuz ve her biri alanında uzman danışman ve destekçilerimiz ile firma misyonumuza uygun çalışmalar yürütmekteyiz. Kendi fikirlerimizi projeleştirmenin ve ürünlerimizin Ar-Ge’si üzerine çalışmalarımızın yanı sıra, Kozmetik/Kozmesötik ve Tıbbi Cihaz Ürünleri Formülasyon Danışmanlığı kavramını sektöre kazandırmaya çalışıyoruz. Kozmetik/kozmesötik ve tıbbi cihaz ürünlerine olan ilginin artması ve bu ürünlerin insan sağlığını doğrudan etkilemesi sebebiyle bu konuya eğilen bir firma olmayı seçtik. Bu nedenle kolay kullanılabilir, güvenilir ve ekonomik formülasyonların geliştirilmesini sağlamaktayız ve piyasanın ihtiyacı gözetilerek üretilecek yerli ürünler için formülasyon danışmanlık desteği vermekteyiz.

İletişim

Üniversite İşbirliği

İlaç/kozmetik/tıbbı cihaz kapsamında yer alan endüstriyel sektörü veya girişimcileri üniversite ile bir araya getirerek iş birliği oluşturmanın yanı sıra çalışmalarına bilimsel boyut kazandırmaktayız. Ülke ekonomisine ve sağlık alanında gelişme/ katkı sağlayacak inovatif fikirleri üretmeye, hayata geçirmeye ve projeleştirmek üzere ortaklık oluşturmaya daima hazırız.